کانال تلگرام باشگاه ذهن صفحه اینستاگرام باشگاه ذهن مدیر باشگاه ذهن کیست

ما در باشگاه ذهن به آموزش مهارت‌ها، تمرینات ذهنی و هر آن چیزی که ورزشکاران و مربیان برای داشتن ذهنی قهرمان نیاز دارند می‌پردازیم.
ما این اعتقاد را داریم که با آموزش‌هایی که در باشگاه ذهن ارائه می‌دهیم، ورزشکاران و مربیان پیش از آنکه در ورزش به قهرمانی دست پیدا کنند می‌توانند حال خوب را تجربه کنند و در زندگی یک قهرمان باشند.

 

فدراسیون روانشناسی ورزش اروپا (FEPSAC)

فدراسیون روانشناسی ورزش اروپا (FEPSAC)

ایده‌ی تشکیل فدراسیون روانشناسی ورزش اروپا (Fédération Européenne de Psychologie des Sports et des Activités Corporelles) به ۴ دسامبر ۱۹۶۸ در اولین کنگره اروپایی روانشناسی ورزش در وارنا بلغارستان باز می گردد. اما تشکیل این فدراسیون در اولین جلسه مجمع عمومی که به مناسبت دومین کنگره اروپایی روانشناسی ورزش در فرانسه به تاریخ ۴ ژوئن ۱۹۶۹برگزار شد، صورت گرفت. هدف از تشکیل این فدراسیون حمایت از توسعه و گسترش روانشناسی ورزش در اروپا به روش‌های زیر است:

۱- برگزاری کنگره‌ها

۲- برگزاری دوره‌های آموزشی

۳- انتشار بیانیه ها

۴- بکارگیری ابتکار عمل برای انتشار کتاب

۵- پشتیبانی از دانشجویان و متخصصان جوان در روانشناسی ورزشی

تشکیلات سازمانی

در حال حاضر FEPSAC از ۲۴ نفرعضو گروه‌ها (منظور از گروه‌ها، انجمن‌های روانشناسی ورزش هر یک از کشورهای اروپایی است) و چند نفر انگشت شمار دیگر (اعضای انفرادی) تشکیل شده است.

مجمع عمومی این فدراسیون که وظیفه سیایت گذاری را بر عهده دارد از تعداد ثابتی از نمایندگان هر گروه ( تعداد افراد بسته به اندازه انجمن است) و همه اعضای انفرادی تشکیل شده است. جلسات این مجمع سالیانه برگزار می شود. همچنین جلسه نمایندگان فدراسیون که مشورت دهندگان اصلی شورای مدیریت هستند هر چهار سال یک بار برگزار می شود. شورای مدیریتی فدراسیون روانشناسی ورزش اروپا که توسط مجمع عمومی برای یک دوره چهار ساله انتخاب می شوند، می توانند برای انجام وظایف مختلف گروه های کاری تشکیل دهند. آخرین جلسه این شورا در سال ۲۰۱۵ برگزار شد و اعضای انتخاب شد تا سال ۲۰۱۹ به فعالیت خود در این شورا ادامه می دهند.

اساسنامه

تصویب اساسنامه این فدراسیون به سال ۱۹۷۰ بر می‌گردد. اضافات و تغییراتی در اساسنامه‌ی فدراسیون در جلسات مجمع های عمومی سالهای ۱۹۷۷(پراگ) ۱۹۷۹ (وارنا)، ۱۹۹۱ (کلن)، ۱۹۹۹ (پراگ) و ۲۰۰۳ (کپنهاگ) ۲۰۱۱ (مادیرا) صورت گرفته است و در نهایت FEPSAC به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی بین المللی در بلژیک در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسید.

نشریه‌ی تخصصی این انجمن Psychology of Sport and Exercise نام دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فدراسیون روانشناسی ورزش اروپا FEPSAC کلیک کنید.

نویسنده : احمد قاضی عسگر
تاریخ انتشار : ۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۵
بازدید : 16 بار
مطلب مفیدی برای شما بود ؟؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

احمد قاضی عسگر

مطالب مرتبط ...

مشاهده وبلاگ

دومین سمپوزیوم روانشناسی شناختی در ورزش

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران با حمایت وزارت ورزش و جوانان و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، دومین سمپوزیوم روانشناسی شناختی در ورزش را با سخنرانی ...

ادامه توضیحات

مجله‌ی مطالعات موردی در روانشناسی ورزش و تمرین (CSSEP)

مجله‌ی مطالعات موردی در روانشناسی ورزش و تمرین (Case Studies in Sport and Exercise Psychology) از انتشارات مشترک Human Kinetics و AASP است. قرار است پاییز ۲۰۱۶ اولین شماره‌ی آن ...

ادامه توضیحات

مجله‌ی بین‌المللی روانشناسی ورزش (IJSP)

اولین مجله‌یِ علمی- تخصصی در روانشناسی ورزش، مجله‌ی بین‌المللی روانشناسی ورزش (International Journal of Sport Psychology) است که از سال ۱۹۷۰ پژوهشهای تجربی و نظری را در علوم حرکت انسان ...

ادامه توضیحات

دیدگاه کاربران ...

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید